ДПС ще подкрепи вота на недоверие, иницииран от БСП. Мотивите за конкретния вот на недоверие са въпрос на разговори, заяви в "Още от деня" Велислава Кръстева от ДПС.
Велислава Кръстева: Ние имаме решение на нашия централен съвет за вотове на недоверие до изпълнение на нашето решение за демонтаж на националистите. Дори и по време на европредседателството. То не е индулгенция нито за оставането на тази вредна за държавата коалиция, нито за каквото и да е. Има десетки примери в други европейски държави, в които са се провеждали избори по време на европредседателство и от това не е загубило нищо самото председателство.
На въпрос ще подкрепят ли ГЕРБ, ако се стигне до вариант кабинет на малцинството и Обединените патриоти излязат от управленската коалиция Велислава Кръстева отговори: "Първото, което трябва да бъде изпълнено, е да бъдат извадени националистите от управлението. След това дебатът е отворен".
Президентът Илияна Йотова на посещение в Бачковския манастир: 633 години от падането на Търново под османска власт
Илияна Йотова към българите от РСМ: Няма да ви предадем, няма да се отречем от вас!
Димитър Стоянов: Вчера американските самолети напуснаха авиобаза „Безмер“
Пожар гори в труднодостъпна местност между гоцеделчевските села Балдево и Скреботно