Протест под надслов "Къмпинг за вето" блокира за час движението на "Орлов мост" в София. Така събралите се изразиха своето недоволство против промените в Закона за устройството на черноморското крайбрежие, които забраняват дивото къмпингуване в рамките на 100 метра от морския бряг. Протестиращите настояват президентът Росен Плевнелиев да наложи вето на закона.
За природолюбителите нормативните промени са опит да бъдат прогонени хората, които предпочитат различна почивка, въпреки че могат да си позволят хотелиерската услуга. Обещанието на министъра на туризма Николина Ангелкова скоро да бъде точно дефинирано понятието "къмпингуване" не успя да успокои духовете. Протестиращите за втори път превърнаха Орлов мост в къмпинг като разпънаха палатки, паркирани бяха и две каравани.
- Хората са недоволни, защото се получи някакъв парадокс - не може да се къмпира там, където все още може а се строи."
- Вие идете на Черноморието и ми кажете къде е останала дори зелена трева. Това са излени такива грамади бето. Извинявайте, но прилича на промишлен комплекс."
- Тръгвам за морето, но съм солидарен с тези хора.
- В момента отивате на море?
- Да. Но не на нашето, на турското, защото на нашето море няма да стъпя заради тези строежи, забрани и така."
- До кога ще протестирате?
- Докато видим, че има смисъл. За момента все още има смисъл. Като видим, че няма смисъл, ще почнем да ходим на море в Гърция и така.
Абсурдно: Три месеца човек с увреждане не може да подмени протезата си заради отказ от Здравната каса
Изкривена реалност: Все по-честно стари снимки и клипове се представят за актуални
Издръжката у нас: България е в челната тройка в Европа по високи цени на храните
Съдът в Плевен ще гледа мярката на шофьора на тира, причинил тежката катастрофа край Телиш
Блокадата на границите със Сърбия и Северна Македония е вдигната, трафикът постепенно се възстановява
Удар срещу трафика на хора: Как е действала разбитата от ГДБОП група за каналджийство?