ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Пореден протест във Видин с искане да се построи магистрала до София

bnt avatar logo от Анжела Каменова
A+ A-
Чете се за: 00:17 мин.
У нас

Пореден, трети протест във Видин. Хората недоволстват, защото международният път, който води и към "Дунав мост 2" не може да поеме големия трафик и е причина за чести инциденти. Исканията на протестиращите остават - да се построи магистрала до София и тунел под прохода „Петрохан", за да се скъси разстоянието до столицата.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

От областната управа казаха, че протестите са незаконни, а от София до Видин ще има ново трасе на скоростен път. Още следващия месец ще стартира процедурата по избор на изпълнител за направлението Мездра - Ботевград, а през втората половина на годината и за участъка на територията на Видинска област.

Ще започне и предпроектно проучване за тунел под „Петрохан". Организаторите на протеста от Гражданско обединение „Единни за промяна" казват, че не вярват на обещания, и искат решение на Министерския съвет за незабавно стартиране на процедурите, а строителството да бъде завършено през 2021 година.

Свързани статии:

Протест във Видин за автомагистрала, АПИ обеща трилентов път
Протест във Видин за автомагистрала, АПИ обеща трилентов път
Граждански протест за втори път блокира за часове международния път...
Чете се за: 01:10 мин.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?