Писателят Георги Господинов и едни от най-талантливите български режисьори със съвместен проект. Филмът "8 минути и 19 секунди" обединява шест разказа от сборника "И всичко стана на луна". Продуцент е БНТ. Премиерата му беше тази вечер в рамките на "София филм фест". Филмът разказва за апокалипсиса, но не като глобален проблем, а като лично изживяване.
Владимир Люцканов режисьор: Това е един мълчалив филм, тъжен филм за едни самотни хора, всеки един от тези хора преживява своя апокалипсис, преживял е или пък е възможно апокалипсисът, в който се намира в момента, да продължи.
Ирмена Чичикова, актриса: Аз съм много позитивен човек, така че всичко хубаво престои. Все още апокалипсис няма за мен.
Боряна Пунчева, главен продуцент в ПЦ "Студия Екран", БНТ: Самият Георги Господинов и неговата проза, която в случая беше пресътворена като сценарий на отделни кратки филми и участието на много добри и доказали се млади режисьори - това беше абсолютната гаранция, че ще имаме добър продукт.
9-годишният Кубрат от Аксаково се състезава с най-добрите в света по кордов авиомоделизъм в Австралия
Проверка на цените на гражданската отговорност след сигнали за необосновано поскъпване
Българският авиационен пазар отчита ръст от 8,1% при международните полети през 2025 г.
Заловиха огромно количество контрабандни цигари на пристанището в Бургас
15 000 евро обезщетение: Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния си арест