Превозвачи дойдоха с автобусите си на жълтите павета в центъра на София. Те обясниха недоволството си с твърдението, че две фирми в цяла България печелят незаконно всички линии. Според превозвачите, колегите им са установили монопол в сектора. Протестиращите искат това да се промени. Смятат, че навлизането на чужди фирми у нас е причина за този монопол.
Явор Тиков - шофьор:
Ние нямаме тези възможности като специално тези две-три фирми. Ние ги нямаме тези пари и по тази логика се получава, че този, който има пари съществува. Този, който няма е обречен на загуба. На всеки един конкурс не се обявява конкурса, а директно се казва ..."Г-жо ще има конкурс, елате, подайте документите", без да се казва на другите фирми, примерно на нашата фирма, на други колеги и затова протестираме да се спре монополът в транспорта, това е най-важното, за да може и ние да си изкараме пари. Нали за това се борим, за преживяване.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°