Поредните промени в Закона за движението по пътищата влизат на първо четене в пленарна зала днес. Те предвиждат коли, хванати без винетка извън града да не могат да минават технически преглед или да напускат страната.
Глобата за такива автомобили ще бъде 300 лева. При констатиране на нарушение на пътя, шофьорите ще плащат половината от стойността на акта, ако го платят веднага. Ако обаче се забавят 30 дни - ще плащат глобата в двоен размер.
Електронните фишове ще бъдат качвани в интернет. Така водачите няма да могат да се оправдават, че не знаят за наложените им санкции. Ако въпреки това бъдат хванати с неплатена глоба на пътя, книжките им ще се отнемат до изплащане на дължимото.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи