Трафикът там е много натоварен, но шофьорите смятат, че кръстовището не е направено според европейските стандарти. От КАТ са категорични, че за произшествията са виновни предимно шофьорите. Според полицаите, те се движат с несъобразена скорост.
Нарушителите го затрупват със строителни и битови отпадъци. Хората от селото са обезпокоени, че боклуците скоро ще препълнят и близкото дере и при по-интензивен дъжд може да причинят наводнение.