67 български борци ще стартират на турнира „Петко Сираков – Иван Илиев“

български борци стартират турнира bdquoпетко сираков ndash иван илиевldquo
10:00, 11.05.2022

67 наши борци ще стартират на турнира „Петко Сираков – Иван Илиев“ за юноши и девойки до 23 г. в залата на град Горна Малина (12-15 май), информират от федерацията.

В класическия стил на тепиха ще излязат Денис Демиров, трети на европейското за юноши, Борислав Кирилов, европейски шампион за кадети през 2021, Иво Илиев, трети на европейското до 23 г. през 2019.

В свободния стил сили ще мерят братята Иво и Виктор Тисови, както и Иван и Радомир Стоянови, които наскоро станаха шампиони на България. Ще стартира и европейският вицешамапион за кадети от 2021 Сали Салиев.

При девойките са заявени Сезен Белберова, трета на европейското до 23 г. през 2019, както и шампионките на България Емине Осман, Назифе Таир, Фатме Мандева, Мирослава Атанасова, Мими Танева, Даниела Бръснарова.

В 24-ото издание на надпреварата участие ще вземат над 120 борци от 10 държави.

С пълни отбори ще бъдат отборите на Турция, Казахстан и България, а Иран – в класическия стил.

У нас пристигат състезателите на Австрия, Белгия, Гърция, Унгария, Иран, Израел, Казахстан, Литва.

Официалното откриване е на 12 май, четвъртък, от 16.30 часа.

Схватките започват от 10.00 часа.

Денвър Нъгетс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс с кош със сирената на Джамал Мъри
10:52, 23.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Българските национали по бокс влизат в битки за шест медала на европейското първенство
Чете се за: 02:20 мин.
Новак Джокович беше отличен с наградата на Световната спортна академия "Лауреус"
06:30, 23.04.2024
Интер е шампион за 20-ти път в Серия А след победа в "Дерби дела Мадонина"
23:49, 22.04.2024
Чете се за: 05:07 мин.
Българките записаха три победи, едно реми и две загуби на европейското индивидуално първенство по шахмат
23:17, 22.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Сибиу с Павлин Иванов ще се бори за петото място в плейофите на баскетболното първенство на Румъния
23:08, 22.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.