Митинг-протест пред здравното министерство тази вечер. Организатор на демонстрацията беше политическа партия АБВ, а основният мотив за недоволството на протестиращите бяха неадекватните мерки и решенията на управляващите във връзка с пандемията.
В протеста трябваше да участва и доц. Атанас Мангъров, но беше прочетено обръщение от негово име.
За кратко напрежението ескалира, когато към протестиращите се насочиха хора, които подкрепят мерките на правителството. Бързата реакция на полицията предотврати по-сериозни сблъсъци.
По-късно протестиращите пред здравното министерство се присъединиха към тези пред триъгълника на властта. Както всяка вечер беше блокирано движението на бул. "Дондуков" и кръстовището на Орлов мост.
Сн. БГНЕС
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара