"Трябваше мониторингът да отпадне, не са много убедителни аргументите относно постигнатия напредък", коментира в "Денят започва" адвокат Емил Георгиев от сдружение "Правосъдие за всеки".
Посочи, че изтъкнатото в доклада за постигнат сериозен напредък в антикорупционната сфера не е убедителен аргумент.
Задочен спор чии са заслугите за отпадането на мониторинга
"Хората трябва да имат очаквания по отношение на правосъдието към българските органи, към българските политици, които са избрани в парламента и от които зависи да приемат законите и съответно от органите на съдебната власт, от които зависи да прилагат тези закони", каза още адвокат Георгиев.
Крум Зарков: Отпадането на мониторинга трябва да насърчи задълбочаването на реформите
Вижте целия разговор във видеото.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението на парламента за мерки срещу ценовия шок при петрола и природния газ
Парламентът обсъжда промени в Закона за съдебната власт - какво предвиждат те?
Промените в Закона за защита на потребителите и в Закона за съдебната власт влизат на първо четене в парламента
Промените в Закона за съдебната власт влизат за гласуване на първо четене в парламента
Съдът остави в ареста обвинения за тежката катастрофа с автобус на „Хемус“