Алина Коломиец спечели сребърен медал от шампионата на Италия по художествена гимнастика

алина коломиец спечели сребърен медал шампионата италия художествена гимнастика
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
07:18, 03.03.2024
Чете се за: 00:50 мин.

Българката Алина Коломиец от клуб Левски Триадица спечели сребърен медал с отбора на "Опера Рома" във втория етап от откритото национално първенство по художествена гимнастика на Италия.

Тя получи специална покана от италианската федерация по гимнастика да се включи в шампионата, който се състои от четири етапа, като на всеки има класиране и след края на последната фаза има общо подреждане.

Коломиец получи оценка от 29.750 точки за изпълнението си на бухалки, която е най-висока в нейния тим.

Първи в този етап на първенството се класира съставът на "Tеранова", а трети е "Джимника 96 Форли". В надпреварата участваха общо 12 отбора.