Ансамбълът ни за девойки се окичи със среброто и във финала на пет топки на световното първенство

18:43, 09.07.2023
Чете се за: 01:40 мин.
ансамбълът девойки окичи среброто финала пет топки световното първенство
Снимка: БФХГ, Анна Недкова

Българският ансамбъл по художествена гимнастика за девойки спечели четвъртото си отличие по време на световното първенство за девойки в Клуж-Напока, Румъния, след като завоюва сребро във финала на пет топки.

За Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова и Ванеса Емилова това е пореден успех на румънска земя, тъй като вчера младите ни грации станаха абсолютни световни шампионки в многобоя и помогнаха на България да триумфира в отборната надпревара, а по-рано днес се наредиха втори във финала на пет въжета.

При последната си поява на килима в хода на шампионата пък момичетата на Кристина Илиева и Жанина Иванова отново изиграха много силно композицията си с пет топки, за която получиха 30.600 точки.

Така, българките отстъпиха в крайното подреждане единствено на състава на Израел, който заслужи за изпълнението си 32.250 пункта.

С бронза пък се окичиха младите гимнастички на Азербайджан, които се окичиха бронза, след като получиха оценка от 30.150 точки.

Макс Верстапен триумфира и на "Силвърстоун", Норис и Хамилтън допълниха подиума
Българските отбори по естетическа гимнастика с титла и второ място на Балканските игри в Бургас