Байерн Мюнхен е на осминафинал в Шампионската лига

08:51, 13.10.2022
Чете се за: 03:07 мин.
Байерн М, Шампионска лига
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Байерн си гарантира продължаване на 1/8-финалите в Шампионската лига след успех с 4:2 като гост на Виктория Пилзен в мач от група „C“ на турнира.

И четирите гола на „баварците“ паднаха още през първото полувреме. Гостите откриха след десет минути игра, когато Садио Мане напредна от лявото крило към наказателното поле, последва двойно подаване с Томас Мюлер, след което сенегалецът остана сам срещу вратаря и се разписа за 1:0. Само четири минути по-късно Томас Мюлер удвои, след като бе оставен съвсем сам във вратарското поле и засече центриране по земя отляво на Кингсли Коман. Класиката бе оформена в 25-ата минута, когато Мюлер центрира отдясно, а Серж Гнабри от границата на наказателното поле продължи топката към Леон Горецка, който с отличен удар 13-14 метра вкара за 3:0. Десет минути след това германският халф се разписа за втори път. Той бе изведен в наказателното поле от Лерой Сане и останал сам срещу Индрих Станек, не сгреши и направи вечерта за чешките фенове още по-тежка. В 62-ата минута все пак чехите отбелязаха почетно попадение. Джон Москера надскочи Нусаир Мазрауи и с глава насочи топката към Адам Влканова, който с десния крак разпечата Улрайх.

Петнайсет минути преди края на мача Виктория вкара и втори гол на „баварците“. Ян Климент бе точен, след като получи топката от Либор Холик и с левия крак направи безсилен Улрайх.

По този начин Байерн вече си осигури участие в елиминационната фаза, след като събра актив от 12 точки, докато втория Интер е с 7. Виктория Пилзен остава последен с 0 и без шансове за продължаване напред. В следващия кръг „баварците“ гостуват на Барселона, докато чехите пътуват до Италия за среща с „нерадзурите“.

Зрелищни мачове и голова фиеста имаше и в останалите срещи от четвъртия кръг на Шампионската лига в сряда вечер.