Байерн (Мюнхен) обърна Севиля в Испания (ВИДЕО)

12:31, 04.04.2018
Чете се за: 00:51 мин.
байерн мюнхен обърна севиля испания видео

Байерн (Мюнхен) победи Севиля като гост с 2:1 в първа среща от четвъртфиналите на Шампионска лига. Така баварците си осигуриха комфортна преднина преди реванша на "Алианц Арена" на 11 април.

Момчетата на Винченцо Монтела се бориха мъжки и дори поведоха с 1:0 в 32-ата минута. Серхио Ескудеро центрира от ляво, а Сарабия овладя и стреля край вратаря Свен Улрайх. Гостите претендираха, че Сарабия е играл с ръка, но телевизионните повторения показаха, че и да е имало такава, то тя беше плътно прилепена до тялото и по никакъв начин не повлия на овладяването на топката и последвалия изстрел.

Само пет минути по-късно обаче гостите изравниха. Хамес Родригес, който се появи като смяна в 36-ата минута на мястото на Артуро Видал, поде атака през центъра и подаде на лявото крило на Франк Рибери. Французинът опита нещо средно между удар и пас, а Хесус Навас отклони топката колкото да подлъже вратаря Давид Сория.

Второто попадение във вратата на севилци падна в 68-ата минута и отново след центриране на Рибери, който прехвърли топката на дясно на задната греда, където пък Тиаго Алкантара с глава и нов рикошет я прати в мрежата.

Отборът на Севиля реагира и в последните 20 минути взе тотално инициативата, но нямаше късмета да вкара. След като отстраниха Манчестър Юнайтед, сега пред футболистите на Монтела се отваря шанс за ново геройство при визитата си на "Алианц Арена" в Мюнхен другата седмица.

Чете се за: 01:07 мин.
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024
Килиан Мбапе откри своя восъчна фигура в Берлин
22:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
18:33, 16.05.2024
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Георги Иванов и Христо Стоичков взеха участие в звезден турнир преди Конгреса на ФИФА в Тайланд
17:57, 16.05.2024