България и Република Северна Македония подписаха днес споразумение за междусистемна свързаност на газопреносните системи на двете държави.
С този документ се дава възможност за допълнителни доставки на синьо гориво за югозападната ни съседка, уточниха от "Булгартрансгаз".
Споразумението ще даде възможност за доставки и на втечнен природен газ от терминалите, с които българската газопреносна система вече е свързана. Освен това в Северна Македония ще имат възможност да се възползват и от хранилището в Чирен.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Срещу изкуствения интелект: Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?