България приключи с три бронзови медала на европейското първенство по борба до 15 г.

09:23, 08.07.2023
Чете се за: 02:15 мин.
българия приключи три бронзови медала европейското първенство борба

Българският отбор по борба за девойки спечели три бронзови отличия по време на европейското първенство до 15 г. в Капошвар, Унгария.

Първият медал за страната ни осигури Хрисиана Христова в категория до 39 кг. Младата състезателка на клуб "ЦСКА-Янчо Патриков" надигра в спора за бронза хърватката Лара Блажекович с 4:1 точки.

Малко по-късно Даяна Стойчева също се окичи с отличие, след като победи в малкия финал при 46-килограмовите унгарката Соня Немеш.

Третия бронзов медал за България донесе Андреа Нисева в категория до 54 кг след успех срещу полякинята Юлия Гибалска. Схватката завърши при резултат 4:4, но за щастие, предимството беше на страната на нашето момиче и крайната победа бе присъдена на нея.

Наталия Тасева имаше възможност също да спечели бронз при най-тежките в категория до 66 кг, но в спора за отличието отстъпи на Еопрахия Казачу от Молдова.

Трите бронзови медала обаче помогнаха на България да заеме 3-ото място в отборното класиране при девойките на европейското първенство първенство до 15 г., като пред нашия тим се наредиха единствено съставите на Унгария и Полша.

Днес на ринга в Капошвар ще излязат трима родни представители при юношите, като Толга Адем (85 кг) ще спори директно за бронз, докато останалите ни двама борци ще трябва да минат през репешажите - Сейко Калинов (62 кг) ще се бори срещу поляка Матеус Зиадочек, а Никифор Петров (68 кг) се изправя срещу азера Рашад Вейсалов.

Новак Джокович не остави шансове на Вавринка и е в осминафиналите на Уимбълдън
Антоанета Цонева: България не би продала ядрени реактори на Украйна на цена, по-ниска от тази, на която ги е закупила