България U17 допусна поражение от Швеция на старта на Елитния кръг от квалификациите за Евро 2024

15:07, 20.03.2024
българия u17 допусна поражение швеция старта елитния кръг квалификациите евро 2024

Българският национален отбор по футбол за юноши до 17 години започна с драматична загуба от Швеция в Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024 в Кипър.

В среща от Група 2, която се провежда в Румъния, "лъвчетата" на Тодор Симов отстъпиха с 1:2, но те определено могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство, тъй като победният гол за шведите падна в добавеното време на мача.

Иначе преди това българите бяха взели аванс в резултата, когато в 52-ата минута точен за нашия тим беше нападателят на ЦСКА 1948 Марто Бойчев.

Отговорът на "Тре Крунур" обаче не закъсня и седем минути по-късно юношата на Челси Генезис Антви възстанови равенството, разписвайки се при разбъркване в наказателното поле пред вратата на стража Атанас Кехайов.

Равенството се задържа до заключителните епизоди на двубоя, когато за наше разочарование Оке Андерсон се разписа, за да донесе успеха на Швеция.

По същото време в другия мач от групата съставът на Уелс надигра с 2:1 домакина на минитурнира Румъния. Попаденията за успеха бяха дело на Елиот Майлс и Оливър Босток, докато за северните ни съседи почетния гол отбеляза Давид-Андронич Попа.

Във втория кръг България се изправя срещу Румъния, а Швеция ще премери сили с Уелс, като тези дуели ще се проведат в събота (23 март).

До 40 млн. лева държавна гаранция за кредитиране на студенти и докторанти, реши правителството