България загуби от Грузия в отборната надпревара на "кумите" при мъжете на световното първенство по карате в Будапеща

българия загуби грузия отборната надпревара кумите мъжете световното първенство карате будапеща
15:13, 27.10.2023

Мъжкият състав на България загуби от Грузия в отборната надпревара на "кумите" на световното първенство по карате в унгарската столица Будапеща.

Роберто Петров, Александър Стефанов, Тодор Настев, Никола Христов и Симеон Стойчев отстъпиха с 0:3. След това грузинците претърпяха поражение с 0:3 от Азербайджан и българското участие приключи.

В събота предстои финалната среща между олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова и Туба Якан (Турция) в категория до 55 кг "кумите" при жените. Това е исторически първи финал за България на световно първенство за мъже и жени. Срещата е от 18.50 часа местно време.

По пътя си до титлата Горанова записа пет поредни победи, а на полуфиналите победи олимпийската вицешампионка и най-голяма своя съперничка Анжелика Терлюга (Украйна) в повторение на финала на Игрите в Токио.

Мануел Нойер се завръща на вратата на Байерн в мача с новака Дармщад утре
Проекти на ученици спечелиха награди за "Тетрис" и "Не се сърди човече" (СНИМКИ)