Българските национали останаха без полуфинали в първия ден на европейското първенство по борба до 17 години

българските национали останаха без полуфинали първия ден европейското първенство борба години
Снимка: БФ Борба
20:29, 12.06.2023

Българските национали по борба останаха без полуфиналисти в първия ден на европейското първенство до 17 години, но трима състезатели имат възможност да стигнат до бронзови медали на шампионата в Тирана.

Петимата българи записаха две победи - една на Альоша Илиев със 7:2 срещу Мика Лабез (Германия) на 55 кг и една на Антонио Тахов със 7:4 срещу неутралния спортист Артсьом Бабруски на 110 кг. Двамата загубиха вторите си схватки, но съперниците им стигнаха до полуфиналите и могат да ги изтеглят на репешажи.

Владислав Марков отстъпи на неутралният състезател Мурат Хатит, който също стигна до полуфиналите на 48 кг.

Антонио Христов на 65 кг и Мартин Шишеков на 80 кг загубиха първите си схватки на турнира, а в последствие техните съперници отпаднаха.