Бенфика и Йънг Бойс намериха място в групите на Шампионската лига

11:27, 25.08.2021
Чете се за: 01:55 мин.
васил божиков слован братислава продължават напред шампионската лига

Вчера, освен Малмьо, който елиминира българския първенец Лудогорец, още два тима си заслужиха място в групите на Шампионската лига - Бенфика и Йънг Бойс.

И двата отбора преминаха през доста драматични срещи, за да отстранят съответно тимовете на ПСВ и Ференцварош.

Бенфика пристигна в Нидерландия с аванс от 2:1 след първия мач, но задачата пред португалците бе усложнена в 32-ата минута, когато Лукаш Верисимо бе изгонен за втори жълт картон.

Все пак "орлите" от Лисабон удържаха натиска на домакините от Айндховен и след 0:0 си гарантираха мястото в групите на Шампионската лига.

В Будапеща пък Йънг Бойс стигна до обрат срещу Ференцварош и след година пауза отново швейцарския шампион ще бъде част от най-престижния европейски клубен турнир.

Тимът от Берн бе спечелил първия двубой с 3:2 и започна отлично визитата си в унгарската столица, отбелязвайки гол още в 4-ата минута чрез Седрик Цезигер.

Попадения на Хенри Винго и Балинт Вечей обаче доведоха до пълен обрат в полза на Ференцварош и до изравняване в общия резултат.

Кристиан Фаснахт изравни за 2:2 в 56-ата минута, а задачата на домакините се усложни още повече осем по-късно след изгонването на Айса Ладуин.

В добавеното време на срещата Феликс Мамбимби сложи точка на спора, правейки резултата 3:2 в полза на Йънг Бойс.