БК Монтана 2003 победи сръбския Дуга в мач от Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 62:54 като гост в Сърбия в среща от група „А“
Снимка: bgvolleyball.com
07:59, 14.12.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 62:54 като гост в Сърбия в среща от група „А“ от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе шести за българския вицешампион от девет мача, а тимът на Дуга записа четвърто поражение от 10 двубоя.

Двата състава изиграха много оспорван мач, в който Монтана 2003 надделя след по-силна последна четвърт. Домакините бяха по-убедителни през първото полувреме и поведоха с 31:24. Баскетболистките от Монтана заиграха по-стабилно след почивката и взеха аванс от 38:37 с кош на Алекса Харт в средата на третата част. Сръбският тим бързо си върна водачеството, но минута и половина преди края на периода Борислава Денчева вкара за равенство 45:45. Последната четвърт започна при този резултат, но воденият от старши треньора Николай Господинов отбор отново пое водачеството и не го изпусна до финалната сирена.

Българският състав направи повече грешки, но спечели борбата под кошовете и демонстрира по-ефективна стрелба.

Моник Рийд бе най-полезна за Монтана 2003 със 17 точки, 16 борби и 4 асистенции, а Анджелика Митрашинович допринесе за успеха с 14 точки, 4 борби и 4 асистенции.

За отбора на Дуга Тияна Йелич реализира 16 точки и добави 12 борби и 3 асистенции.

В следващия си двубой Монтана 2003 ще приеме босненския Бановичи на 21 декември в зала „Младост“ в Монтана.