Бояна Костадинова спечели бронз на европейското първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки в Солун

бояна костова спечели бронз европейското първенство вдигане тежести кадети кадетки солун
Снимка:
17:13, 19.06.2024
Чете се за: 02:10 мин.

България заслужи нови три медала на европейското първенство по вдигане на тежести за кадетки и кадети до 15 и до 17 години в Солун, Гърция.

В категория до 49 килограма при момичетата до 17 години на почетната стълбица се качи Бояна Костадинова. Състезателката на Марица Пловдив с личен треньор Борислав Налбантов се окичи с бронз в двубоя и със сребърни медали в двете упражнения.

Костадинова приключи с двубой от 161 килограма след 72 килограма в изхвърлянето и 89 килограма в изтласкването.

В първото упражнение българката стартира уверено на 68 килограма, след което преодоля и 72 килограма, но непосилна за нея се оказа тежестта от 74 килограма. Така тя остана втора преди почивката.

В изтласкването Костадинова се справи с 84 и 89 килограма и поиска 93 килограма за първото място в двубоя. Тя обаче не успя да вдигне тази тежест. С 89 килограма обещаващата ни тежкоатлетка взе сребро и във второто движение.

Шампионка стана Марго Кочетова (Франция) със 164 килограма в двубоя (75+89), пред представителката на домакините Мария Стратудаки със 162 килограма (71+91).

За Костадинова това е второ поредно отличие от подобен форум, след като миналата година в Кишинев тя стана вицешампионка на Европа в категория до 45 килограма.

Така България вече е с 13 отличия на шампионата в южната ни съседка.

Виктор Костадинов (67 килограма) при по-малките заслужи три златни медала, като беше безупречен и в двете упражнения.

При 15-годишните Атанас Атанасов (55 килограма) заслужи три сребърни медала. Николай Дончев (61 килограма) успя да изкове бронз в двубоя и в изхвърлянето, като в изтласкването се нареди четвърти. А Александра Николова (45 килограма) заслужи бронз в двубоя и злато в изтласкването.

Мечтата на Кей Нишикори за трета домашна титла остава жива
12:49, 28.09.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Игор Йовичевич: Всеки ден трябва да показваме, че сме шампиони
12:30, 28.09.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Рилски спортист и Балкан научиха всичките си съперници в групите на Купата на ФИБА Европа
Чете се за: 00:57 мин.
Двама българи ще участват на световната чалъндж купа по спортна гимнастика в Унгария
10:12, 28.09.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Луис Енрике: Футболът не е справедлив към нас
10:01, 28.09.2024