Трима души от Белица, които са работили в германските кланици, оказали се огнище на COVID-19, се върнаха у нас. Това се е случило в края на миналата седмица. На границата не е проверено откъде идват, а и самите те не обявили. Напълно случайно в понеделник кметът на Белица разбрал за случая и веднага взел мерки.
Тримата жители на Белица били на работа в кланицата в Германия до сряда. Чули, че има зараза и от страх да не ги поставят там под карантина тръгнали да се прибират у нас.
Сергей Кафеджиев, пастор: Те по принцип са отговорни хора и веднага ни уведомиха, че си пристигат, т.е случи се това събота и неделя и нямаше как да реагираме, обаче са предупредени, не са излизали.
Кметът на Белица Радослав Ревански разбира за случая едва в понеделник. Започва тестване, поставят тримата под карантина. Издирени и са хората, с които са контактували, но те според пастора са малка част от роднините им.
Радослав Ревански - кмет на община Белица: Никой, нито държавни власти са знаели за такива хора, които са се върнали, в последствие ние разбрахме от пастора на махалата, че те тогава са се прибрали, той ги помоли изрично, знаейки моите разпоредби от миналото, да стоят вкъщи, за да можем да бъдем сигурни дали носят или не зараза, но факт е, че никой не знаеше, аз разбрах от медиите.
От РЗИ-Разлог казаха, че все още издирват останалите трима души от Якоруда, които са пътували в микробуса.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите