Доналд Тръмп допринесе много за разделението в Америка.
Това заяви в "Още от деня" бившият външен министър Даниел Митов.
"Демократичните общества не може да се очаква да бъдат изцяло обединени и хомогенни. Затова демокрацията е една от най-предпочитаните форми на управление, тъй като изгражда институции, които да балансират тези различия“, подчерта Митов.
Доналд Тръмп и неговата администрация подцениха драматично пандемичната криза - смята бившият външен министър.
"Вярно е, че ваксината беше изработена много бързо, вярно е, че администрацията на Тръмп имаше дял в това бързо да се включат всички възможни механизми, така че да се подпомогнат компаниите, разработващи ваксини. Но Доналд Тръмп в самото начало твърдеше, че вирусът ще изчезне сам, дори няма да има нужда и от ваксина. Няма ред и план, който да гарантира, че най-уязвимите ще успеят да се ваксинират бързо и първи“, каза още бившият външен министър.
Според Митов администрацията на Джо Байдън тепърва ще трябва да балансира реформата в здравеопазването. Т.е. да погледне елементите, които са добри и от които американските граждани са доволни.
Доналд Тръмп не започна нито една война. Проблемът е, че направи това с цената на изтегляне на САЩ от важни външнополитически региони. И на практика остави вакуум, в който се наместиха други играчи, които са геополитически съперници на САЩ. Предизвикателствата пред новата администрация са освен да възстанови доверието на съюзниците във Вашингтон, и в същия момент да намери начин да върне геополитическите позиции на САЩ в определени региони – както в Близкия изток, така и в Югоизточна Азия. Тук говорим не просто за конфликтни зони, а за търговски споразумения.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"