Дея спорт обърна Лозана като гост и продължава към 1/8-финалите в Купата на претендентите

08:37, 17.11.2022
дея спорт обърна лозана гост продължава финалите купата претендентите

Отборът на Дея спорт Бургас се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на претендентите, след като надигра с 3:1 (21:25, 25:16, 25:15, 25:19) като гост швейцарския отбор Лозана и във втория двубой между двата тима в 1/16-финалите на третия по сила европейски клубен турнир по волейбол.

Домакините от Лозана влязоха по-добре в срещата и съумяха да спечелят първия гейм с 25:22, но оттам нататък българският тим пое изцяло контрола върху двубоя.

Бургазлии спечелиха следващите три гейма, като доминираха през цялото време и напълно заслужено се класираха за 1/8-финалите в надпреварата.

Николай Учиков стана най-резултатен за победата със своите 13 точки, а Стефано Патриарка завърши с 12. Центърът Стефан Чавдаров пък прибави 10 пункта за успеха.

В следващия кръг Дея спорт ще се изправи срещу гръцкия гранд Олимпиакос, който в 1/16-финалите се справи със словашкия Комарно след две победи с 3:1 и 3:0.

Отмъщение или инцидент е атаката в Източна Полша? - коментар на бившите военни министри Ангел Найденов и Велизар Шаламанов
Борислав Гуцанов: От изключително важно значение е да има нов бюджет