Димитър Кузманов е на полуфинал на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в Астана

За място на финала Кузманов ще играе срещу участващия с "уайлд кард" Александър Бакши от Грузия.

димитър кузманов допусна обрат отпадна старта тенерифе
14:45, 19.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Астана (Казахстан) с награден фонд 41 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 Кузманов победи петия в схемата Евгени Донской (Русия) с 6:4, 6:3 за 83 минути.

Българинът направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си за 3:1 и без проблеми затвори срещата с гейм на нула и с първия си мачбол.

На полуфинала Кузманов ще играе срещу участващия с "уайлд кард" Александър Бакши от Грузия.

В същия турнир Леонид Шейнгезихт отпадна на двойки. Българинът и Максим Жуков (Русия) отстъпиха пред Иван Денисов (Русия) и Саба Пурцеладзе (Грузия) с 3:6, 6:1, 5:10 за 65 минути.

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига