Две деца са били нападнати и ухапани от куче, влязло в двора на детската градина в село Белозем. Инцидентът е станал днес преди обед, когато групите са били изведени навън.
Според директора на детска градина "Синчец", децата, които са от четвърта подготвителна група, не са пострадали сериозно и са само с драскотини по краката. Родителите им са били уведомени веднага, дошли са и са ги прибрали вкъщи.
Според местното кметство животното, влязло в градината и нападнало децата, е ловджийско куче, оставено без надзор.
Кметът на Белозем Виолета Петрова отказа коментар по случая и заяви, че ще вземат мерки, без да уточни какви.
Автори: Деница Торньова, Димитър Димитров
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив