Франция пропусна да завърши с 8 от 8 в евроквалификациите

По същото време Нидерландия разби Гибралтар с 6:0 като гост за успешен края на кампанията си

23:53, 21.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.
франция пропусна завърши евроквалификациите

Отборът на Франция пропусна възможността да завърши с перфектен актив участието си в квалификациите за Евро 2024, след като в последния си двубой от група "В" момчетата на Дидие Дешан завършиха наравно 2:2 като гост на Гърция.

В Атина Рандал Коло Муани изведе "петлите" напред в резултата в края на първото полувреме, но след подновяването на играта домакините стигнаха до пълен обрат с два бързи гола на Анастасиос Бакасетас и Фотис Йоанидис.

Световните вицешампиони все пак стигнаха до равенството 2:2 с попадение на Юсуф Фофана в 74-ата минута, а в самия край на два пъти гредата попречи на французите да си тръгнат от южната ни съседка като победители.

По същото време в другия двубой от групата Нидерландия разби Гибралтар като гост с 6:0. С хеттрик за "лалетата" блесна Калвин Стенгс, а по веднъж се разписаха Матс Вифер, Теун Копмайнерс и Коди Гакпо.

Франция приключва групата като лидер в подреждането с актив от 22 точки, следвана от Нидерландия с 18. Именно тези две страни печелят директно визи за Евро 2024, докато 3-ят в класирането Гърция продължава битката за място на първенството с участие в плейофите, където футболистите на Густаво Пойет ще мерят сили с тимовете на Грузия, Люксембург и Казахстан за една единствена квота.

Ирландия и Гибралтар пък приключват на последните две места в група "В" и със сигурност пропускат футболния форум в Германия догодина.