Гимнастичките от националния отбор на България по художествена гимнастика - индивидуално показаха новите си съчетания пред редица експерти в тренировъчната зала на "Арена Армеец".
Това се случи само ден преди дългоочаквания спектакъл бенефис на предишния ансамбъл, който спечели златните медали от Олимпийските игри в Токио, както и на оттеглящите се Невяна Владинова и Катрин Тасева.
Представянето бе организирано от федерацията по художествена гимнастик и предостави възможност на Боряна Калейн, Татяна Воложанина, Стилияна Николова, Ева Брезалиева, Радина Томова, София Иванова, Лъчезара Пекова и Магдалина Миневска да покажат своите композиции.
Те бяха изгледани внимателно лично от президента на централата Илиана Раева, директора на националните отбори Деспа Кателиева и главния секретар на БФХГ - Росина Атанасова.
Сред експертите, които присъстваха на събитието, бяха още международните съдии Мария Гигова, Филипа Филипова, Даниела Велчева, Рада Вражева, Християна Тодорова, както и треньорите на момичетата Мария Петрова и Невяна Владинова.
Всички те оцениха подобаващо видяното и също така дадоха ценни напътствия и указания на родните грации.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?