Съобщението идва дни преди посещението на Доналд Тръмп в Близкия изток
Хамас ще освободи Идън Алекзандър, който има американско и израелско гражданство, като част от усилията за постигане на примирие и за допускане на хуманитарна помощ до Газа.
Предполага се, че това е последният жив американец, който е в плен на Хамас. Освобождаването на 21-годишния мъж се очаква в следващите 48 часа и е постигнато с помощта на Катар, Египет и Турция.
Съобщението на Хамас идва дни преди обявеното по-рано пътуване на американския президент Доналд Тръмп в Близкия изток, в рамките на което той ще посети Саудитска Арабия, Катар и Обединените арабски емирства.
Тръмп определени освобождаването на Алекзандър като "монументална новина". Израел заяви, че е бил информиран за решението на Хамас от Вашингтон.
Иранският президент призова съгражданите си да намалят ползваната електроенергия
Ще се задълбочи ли енергийната криза: САЩ няма да прави нови изключения за Русия и Иран
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Атанас Мерджанов: Липсата на ляво представителство в парламента е сериозна опасност