Холандия наказа нелепи грешки на Англия и е на финал в Лигата на нациите (видео)

холандия наказа нелепи грешки англия финал лигата нациите видео
17:03, 05.06.2019
Чете се за: 01:09 мин.
Европейски футбол

Холандия се класира на финал в дебютното издание на Лигата на нациите, където ще спори с Португалия за титлата. Футболистите на Роналд Куман победиха Англия с 3:1 след продължения в Гимараеш.

Селекцията на Герт Саутгейт поведе в резултата с попадение от дузпа на Маркъс Рашфорд в 32-ата минута. Матайс де Лихт не успя да овладее една върната към него топка, след което фаулира Рашфорд в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар.

Холандия потърси бърз отговор, когато в 34-ата минута Бабел отправи диагонален удар, но Джордан Пикфорд спаси. В 42-ата минута Фабиан Делф стреля от границата на наказателното поле, а Яспер Силесен показа класа и се справи със ситуацията.
Втората част започна добре за Англия, след като Стърлинг направи добър пробив и пропусна да открие резултата.

В 54-ата минута Джейдън Санчо направи страхотен пропуск, след като от непосредствена близост не успя да порази целта.

Матайс де Лихт изравни в 73-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер. Холандия можеше да направи пълен обрат в 78-ата минута, когато Бен Чилуел подари топката на Ван де Беек, който от точката на дузпата стреля над напречната греда.

В 84-ата минута Джеси Лингард бе изведен на скорост и прати топката в мрежата, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено.
Три минути по-късно съдията Клеман Тюрпен изчака намесата на ВАР за ситуация за игра с ръка в наказателното поле на "Трите лъва", но се оказа, че няма основание да бъде отсъдена дузпа.

Продълженията започнаха с високо темпо на Холандия. В 97-ата минута Кайл Уокър си отбеляза автогол, след като преди това Джон Стоунс подари топката на Мемфис Депай.
В 114-ата минута Куинси Промес реши всичко в полза на оранжевите след нов подарък от защитата на англичаните. Баркли загуби елементарно от Депай в наказателното поле, който без забавяне продължи към Промес и той на празна вратата оформи крайното 3:1.
Англия ще спори за третото място срещу Швейцария.

Чете се за: 01:47 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024