Италия е на финал на световното по футбол за младежи (ВИДЕО)

италия финал световното футбол младежи видео
08:01, 09.06.2023
Чете се за: 02:42 мин.

Италия и Уругвай ще играят на финала на световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина.

На полуфиналите италианците надвиха тима на Южна Корея с 2:1, а "урусите" се наложиха с 1:0 над сензацията на турнира Израел.

Италианците влязоха като фаворит в двубоя с Южна Корея. Съставът на Кармине Нундзиата не успя да повтори силното си представяне от 1/4-финала срещу Колумбия (3:1), въпреки че поведе още в началото с гол на Чезаре Казадей. Футболистът на Рединг се възползва от асистенция на Рикардо Турикия и прати топката в мрежата след четвърт час игра.

Южна Корея изравни в средата на първата част с попадение от дузпа на Лий Суонг-Вон. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Матия Дзаноти. След почивката Италия притисна съперника и в 59-ата минута Матео Прати стреля с глава от няколко метра, но стражът на азиатците изби от самата гол линия. Малко по-късно и Южна Корея можеше да излезе напред, но Себастиано Деспланчес показа отличен рефлекс.

Развръзката настъпи в 86-ата минута. Тогава италианците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар малко пред наказателното поле и резервата Симоне Пафунди майсторски завъртя топката над стената, носейки успеха на тима си. За Южна Корея остана удовлетворението от силните мачове до момента и надеждата за победа над Израел в дуела за бронзовите медали.

Уругвай също хвърли много сили, за да стигне до финала. Мачът срещу Израел беше равностоен, но южноамериканците създадоха по-чистите положения и заслужено се поздравиха с победата. Единственото попадение реализира халфът Андерсон Дуарте в 61-ата минута.

Финалният сблъсък ще се състои на 11 юни, неделя на стадион "Диего Армандо Марадона" в Ла Плата и ще бъде излъчен НА ЖИВО по БНТ 3 от 23:50 ч.

В събота вечер е мачът за третото място между Израел и Южна Корея.

Ваня Кастрева: Резултатите от матурите са удовлетворяващи за професионалната гилдия в София
Шофьори на камиони протестират заради бавно преминаване на граничния пункт Дунав мост-Русе