Премиерът на Италия Марио Драги обяви, че в страната може да бъде въведена задължителна ваксинация за всички граждани над определена възраст.
Драги остро осъди онези италианци, които отказват да си поставят препарат срещу COVID-19. Този месец трябва да започне и поставянето на бустерните дози ваксина, като първо това ще стане за най-уязвимите групи.
Имунизирането в Италия вече е задължително за здравните работници. Такава мярка влезе в сила и в Гърция, където трети ден медици протестират срещу решението на правителството.
Италия въвежда задължителна ваксина за служителите в няколко ключови сектора
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата