Очаква се днес да стане ясно дали Националната служба за охрана ще пази само президента, председателя на парламента и премиера.
Това предвиждат промените в Закона за НСО, които бяха гласувани два пъти вчера в Народното събрание, но остана под въпрос - дали са приети, въпреки прегласуването след поименно преброяване в залата.
След като Росица Кирова от ГЕРБ-СДС, която водеше заседанието, удари последния звънец за край на заседанието в пленарната зала и обяви, че предложенията не са приети заради липса на мнозинство от 121 гласа, избухна скандал.
"Народното събрание се превърна в общински съвет във Видин. Чутовен скандал. Добре дошли в диктатурата на ГЕРБ", заяви Николай Хаджигенов от ПГ на "Изправи се БГ! Ние идваме!".
"В предишния парламент има ясна формулировка в правилника - да имаш 121 гласа, за да бъде приет, нещата са ясни", отговори Александър Ненков от ПГ на ГЕРБ.