Община Русе наложи допълнителни мерки в Дома за възрастни "Възраждане" заради трите нови случая на заразени с коронавируса там.
В събота двама възрастни от социалното заведение бяха приети в болница с положителни проби за COVID-19, а човек от персонала остана в изолация в дома си. Така общият брой на заразените в дома достигна 96, като 10 души са от персонала.
В момента в болница са шестима възрастни хора, а излекуваните са 69. В дома е засилена дезинфекцията, подготвя се и нова карантинна зона, в която ще бъдат настанявани излекуваните.
"В момента обсъждаме варианта на четвъртия етаж част от стаите да бъдат направени като изолационен сектор, т. е. той да бъде абсолютно изолиран от всички. Част от етажа ще го направим по този начин като изолационна - там ще настаняваме хора, които се връщат от отпуски и такива, които са били в болници. Защото след излизане от болници е необходимо да се наблюдават хората в рамките на 14 дни", каза Катя Петрова, директор на Дирекция “Хуманитарни дейности“ в Община Русе.
Автор: Виолета Никифорова
БЧК раздава безплатна минерална вода в София заради очакваните високи температури
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“