Районна прокуратура–Пловдив внесе в съда обвинителен акт спрямо 32-годишен мъж, нарушил задължителната карантина, за да си купи цигари.
По делото е установено, че обвиняемият К.М. пристигнал на 8 април 2020 г. на летище "София" с полет от Берлин. Той посочил адрес в Пловдив, на който трябвало да пребивава по време на задължителната 14-дневна карантина.
На 20 април полицейски служители го потърсили, но не го открили. Съседите споделили, че не са го виждали на адреса. По-късно било установено, че обвиняемият пребивавал в друг апартамент, в същия квартал. Жилището било на негов вуйчо, който се намирал в Германия. Впоследствие мъжът не бил намерен и в другия апартамент, защото излязъл до магазина, за да си купи цигари.
Обвиняемият е осъждан.
Жена загина при пожар в Първомай - близките се съмняват, че палежът е умишлен
Отравяне с антифриз е най-вероятната причина за смъртта на лешоядите в Котленско
Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна, иска уволнението й
Подготовката за изборите: Премиерът Андрей Гюров се среща с новите областни управители
Бъдещето на Украйна: Делегация от Киев се среща с пратениците от САЩ