В България домовете за деца, лишени от родителски грижи вече не съществуват в първоначалния си вид. За щастие. След мащабна кампания те бяха заменени от по-съвременен тип социални услуги.
Една от тях са приемните семейства - това са хора, които са обучени да се грижат за деца в беда за толкова време, от колкото децата имат нужда - може да е месец, а може и да са години. При всички случаи обаче след навършване на пълнолетие децата остават без дом и семейство. Защото ангажиментът към тях приключва. Много често тези млади хора не са подготвени да се справят в живота без никаква подкрепа.
За проблема разказват една приемна майка от Видин и Валя, отраснала с нейните грижи.
Вижте във видеото
Министърът на финансите: Целта на кабинета е намаляване на децифита за 2026 г. тт 7,4 на 5,7%
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив