Кирил Десподов: Съдията беше 12-ият играч на Динамо Загреб

КИрил Десподов
09:03, 10.08.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Нападателят на Лудогорец Кирил Десподов обвини съдията от реванша срещу Динамо Загреб, че е бил 12-ият играч на хърватите.

"Орлите" отпаднаха в третия квалификационен кръг на Шампионската лига след общ резултат срещу Динамо 3:6. Във втория мач реферът показа четири червени картона на българския шампион. Три от тях за играчи на Лудогорец (Доминик Янков, Рик Джонатан, Жан Карничник) и един за човек от щаба на клуба (тийм мениджъра Николай Кирчев).

"Трудно се говори след такъв мач. Преди почивката отстъпихме, не бяхме достатъчно креативни. Не искам да говоря за съдията, но днес и в Разград той беше техният 12-и играч. Явно реферът искаше да стане така", сподели Кирил Десподов след мача.

Отборът на Лудогорец продължава участието си в плейофа за влизане в групите на Лига Европа, като ще се изправи срещу Жалгирис.

"Ще направим всичко, за да влезем в Лига Европа, но първо трябва да се отърсим изцяло от този мач", каза още футболистът на Лудогорец.

„Готов съм от доста време, просто получавах по-малко игрови минути. Не съм в добра форма, трябват ми повече игрови минути, повече доверие, да натрупам самочувствие“, каза още Десподов, който не пожела да коментира бъдещето на своя треньор Анте Шимунджа.

Жалгирис беше отстранен от Шампионската лига след равенство 1:1 в реванша с Будьо/Глимт и поражение с 0:5 в първия двубой.

Астън Вила се спаси в дузпите и продължава към полуфиналите на Лигата на конференциите
22:35, 18.04.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Фиорентина се измъчи срещу Пилзен, но продължава напред
22:30, 18.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
21:56, 18.04.2024
Валентина Георгиева с 15-ти резултат в квалификациите на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
20:49, 18.04.2024
Стефанос Циципас отстрани представител на домакините и се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона
20:45, 18.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.