Временната парламентарна комисия за проверка на фактите около Мартин Божанов-Нотариуса и Петьо Петров-Еврото ще изслуша онлайн бившия собственик на Корпоративна търговска банка Цветан Василев. След фалита на банката Василев от 10 години пребивава в Белград.
Банкерът е изпратил писмо до заместник-председателя на комисията Златан Златанов, в което изразява своето желание да сътрудничи. Писмото е в отговор на призива на Златанов от преди около седмица за съдействие с информация на временната комисия, разследваща криминалните групи, водени от Нотариуса и Еврото.
В програмата на комисията са предвидени изслушвания още на бившия председател на Върховния касационен съд Лозан Панов, председателя на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски и вътрешния министър Калин Стоянов.
Иван Демерджиев: Дойде времето българската прокуратура да покаже за кого работи
Прокуратурата разследва нарушения при изграждането на Лот 4 на АМ "Хемус" и Северната скоростна тангента
18-годишният обвиняем за нападението над непалците в Пловдив остава на свобода под гаранция
Нападението над непалци в Пловдив: Прокуратурата иска арест за 18-годишния Теодор