ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кулинарен водещ твърди, че е бит от служители на "Автомагистрали"

8458
Чете се за: 03:10 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Пореден случай на агресия на пътя. Росен Митков, който е кулинарен водещ в БНТ, твърди, че е станал жертва на агресия от служители на дружеството "Автомагистрали". По думите му въпросните служители са му нанесли серия от удари в лицето и са били в неадекватно състояние по време на инцидента. Потърпевшият вече е подал жалба в полицията, а според заключението на съдебните медици - спрямо него е нанесена средна телесна повреда.

      Малко преди 18.00 часа в неделя Росен Митков се прибира към Перник. На бул. "Цар Борис Трети", в района на Княжево, забелязва бял камион, който се движи на сантиметри от бронята на автомобила му. Следва неправилно изпреварване отдясно и удар в автомобила му.

      В този момент бусът даде газ, мина ми отдясно, в момента, в който леко ме изпревари, нави ляв волан, за да ме изблъска в насрещното. Удари ми огледалото. Той даде газ и не пожела да спре, ама никакъв опит, разказва Росен.

      Започва гонка между Росен и камиона, който според него е на "Автомагистрали". Малко след гара "Владая" автомобилите спират на бензиностанция и се стига от вербална до физическа агресия.

      Казах на шофьора - ти шофираш служебен автомобил, ще направя така, че да загубиш работата си, защото ти застраши живота ми. Ще те пусна в социалните мрежи. Това казах. В този момент той се приближи, буквално на една педя, не си спомням какво ми каза, мисля, че ме напсува, опита се да ме удари с глава в носа. Съвсем леко ме докосна, дръпнах се в този момент тръгнах към него, мисля, че го хванах, намеси се неговият спътник, удари ме, сборичкахме се, понесох няколко удара с юмрук в лицето, то си личи, обяснява водещият.

      Служители от бензиностанцията ги разтървават. Докато Росен се обажда на 112, държавните служители напускат бензиностанцията. 36-годишният мъж подава жалба в полицията, на следващия ден си вади и медицинско.

      Заключението е за средна телесна повреда, охлузване, кръвонасядане, на гърба, на носа, охлузване на дясната част на носа, казва Росен.

      От Пътната агенция съобщиха по случая, че камионът е собственост на "Автомагистрали", но е управляван от служител на Областното пътно управление в Перник. Поискани са писмени обяснения от служителя. В АПИ е започнала вътрешна проверка, а при доказване на вина служителят ще му бъде дисциплинарно наказан.

      От СДВР вече са установили лицата, нанесли побоя над Росен Митков и предстои материалите да се докладват на Софийска районна прокуратура.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?