Лъчезара Пекова с бронз на турнир в Будапеща

09:32, 05.02.2023
лъчезара пекова бронз турнир будапеща

Българката Лъчезара Пекова спечели бронзов медал в многобоя по време на рекламния турнир по художествена гимнастика "Gracia Cup 2023" в Будапеща, Унгария.

Състезателката на клуб Левски получи оценки от 29.700 на обръч, 30.000 на топка, 27.800 на бухалки и 26.550 на лента за общ сбор от 114.050 точки, което отреди на родната грация третото място в крайното подреждане.

Пред нея в класирането се наредиха единствено шампионката Виола Села от Италия със 123.950 точки и нейната сънародничка Лориен Д'Амброджо, която получи 116.100 точки и в крайна сметка остана със среброто.

Днес 26-то издание на "Gracia Cup" приключва с четирите финала на отделните уреди, като Лъчезара Пекова ще играе във всеки един от тях.

Иван Костов: Войната ще продължи дълго, България трябва да се интегрира още повече в евроатлантическата общност
По 300 евро глоба и тригодишна забрана за влизане в РСМ за българите, задържани вчера на границата