Лъчезара Пекова завоюва сребро на турнира от сериите Гран при в Чехия

лъчезара пекова участва турнир памет треньорката художествена гимнастика емилия бонева
20:27, 03.06.2023

Лъчезара Пекова спечели сребърен медал в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран при в Бърно, Чехия.

Българката изигра стабилно всичките си композиции и събра общ сбор от 116.550 точки - 30.800 точки на обръч, 29.300 на топка, 29.650 на бухалки и 26.800 на лента. По този начин Пекова се класира и за финалите на всичките четири уреда в утрешния ден, които стартират в 15.10 часа българско време.

Среброто на Лъчезара е третият медал за България от надпреварата, след като снощи Елвира Краснобаева спечели титлата, а Никол Тодорова завоюва бронз в многобоя при девойките.

В неделя Краснобаева ще се бори за отличията на топка и бухалки, докато Тодорова ще играе на обръч и лента. Финалите на отделните уреди при девойките стартират в 11.30 часа българско време.

Шампионка в многобоя при жените пък стана Кристина Погранична от Украйна с актив 122.750 точки (33.000, 30.700, 29.050, 30.000), а трета стана сънародничката Полина Городнича със сбор от 114.950 точки (28.750, 27.300, 29.600, 29.300).

Съдия за България на това състезание е Рада Вражева.