Лъчезара Пекова завоюва три сребърни отличия на финалите на турнира "Жулиета Шишманова" в Бургас

лъчезара пекова завоюва три сребърни отличия финалите турнира жулиета шишманова бургас
13:21, 02.07.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Шампионката в многобоя Лъчезара Пекова спечели три сребърни отличия на финалите на отделните уреди в третото издание на международния турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова", който се провежда в зала "Младост" в Бургас.

Днес грацията се нареди втора на обръч с 29.800 точки, на топка с 30.500 и на бухалки с 30.400, а на лента остана на четвърто място с 25.150 точки.

София Сичиняно от Италия спечели златните отличия на обръч и на топка, а другата представителка на Италия Джорджия Гали стана първа на финалите на бухалки и на лента.

Така Лъчезара Пекова при жените и девойките Никол Тодорова и Елвира Краснобаева завоюва общо 14 отличия от надпреварата в Бургас.

В турнира участваха 200 гимнастички от 16 държави. Организатор е спортен клуб по художествена гимнастика Черноморец, с подкрепата на Българската федерация по художествена гимнастика и Община Бургас.