18:46, 25.08.2022
Чете се за: 01:50 мин.
лора христова бронз световното летен биатлон
Снимка: БФ Биатлон

Българската биатлонистка Лора Христова спечели бронзов медал в първия ден на Световното първенство по летен биатлон в Руполдинг, Германия, след като завърши трета в дисциплината суперспринт при девойките.

Във финала на дисциплината Христова допусна пет грешки в стрелбата и в крайна сметка финишира на 38 секунди от победителката Селина Марие Кастъл от Германия.

Силното българско представяне бе допълнено и от седмото място на Валентина Димитрова. Тя направи четири пропуска на огневия рубеж и завърши на изоставането от 55 секунди от победителката.

Последната ни представителка при девойките Стефани Йолова пък отпадна още в квалификациите и така остана извън първите 30.

При младежите най-добре от българите се представи Благой Тодев, който се нареди 21-ви в суперспринта с осем пропуска в стрелбата. Другите двама българи в надпреварата Васил Зашев и Константин Василев пък отпаднаха още в квалификациите, а шампион стана Максим Фомин от Латвия.

Утре програмата на Световното първенство по летен биатлон в Руполдинг продължава със суперспринтовете при мъжете и при жените.