Лора Христова стана шампионка в суперспринта на 7.5 километра при девойките на стартиралото днес световно първенство по летен биатлон в Осръбле (Словакия). Шампионатът продължава до 27 август.
Христова спечели златния медал, изминавайки дистанцията за 24:33.8 минути, след като направи пет пропуска при четирите стрелби.
Другите две националки Валентина Димитрова и Стефани Йолова завършиха съответно седма и 15-а. Димитрова остана на 1:14.3 минути от победителката с 6 грешки при стрелбата, а Йолова финишира с изоставане от 2:36.08 минути и общо 9 пропуска.
Втора и трета в суперспринта на 7.5 километра при девойките се наредиха две украинки. Олександра Меркушина заслужи среброто, след като завърши на 9.5 секунди (3 грешки) след шампионката Христова, а бронзът остана за Олена Хородна с изоставане от 36.3 секунди (4 пропуска).
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Олег Невзоров е разпитан като свидетел за незаконното строителство в Баба Алино
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Двама 17-годишни са с тежки изгаряния след удар от волтова дъга на жп гарата в Стара Загора