Лора Христова спечели златото в суперспринта при девойките на световното първенство по летен биатлон в Опетя

Валентина Димитрова е четвърта, а Ирина Георгиева остана 29-а.

лора христова спечели златото суперспринта девойките световното първенство летен биатлон опетя
Снимка: БФ биатлон
17:38, 22.08.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Лора Христова завоюва титлата в суперспринта при девойките на световното първенство по летен биатлон в Опетя (Естония).

Българката триумфира с време 22:41.9 минути, след като допусна само една грешка в четирите стрелби.

Миналата година в Осърбле (Словакия) Христова завоюва три златни медала - в суперспринта, в спринта и в преследването при девойките, и стана най-титулуваната биатлонистка на шампионата. За нея това е трето поредно отличие в тази дисциплина след като има и бронз от световното първенство по летен биатлон в Руполдинг 2022.

Още две българки участваха на финала на супер спринта. Валентина Димитрова е четвърта с пет грешки, а Ирина Георгиева остана 29-а с шест пропуснати мишени.

При юношите в тази дисциплина Константин Василев, Веселин Белчински и Георги Джоргов останаха извън първите 25 от общо 30 стартирали.

МОН: Българският учител винаги е бил свободен, буден и прогресивен
Хюлия Велиева и Лютфия Велиева спечелиха титлата на двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито