Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

Лудогорец с тежко поражение от Динамо Загреб в мач с четири червени картона и три дузпи

23:03, 09.08.2022
Чете се за: 02:57 мин.
лудогорец тежко поражение динамо загреб мач четири червени картона три дузпи

Отборът на Лудогорец претърпя поражение с 2:4 от Динамо Загреб в мача реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Загубата на стадион „Максимир“ изпрати българския шампион в плейофа за влизане в групите на Лига Европа, където ще се изправи срещу Жалгирис.

Лудогорец напусна най-комерсиалния европейски клубен турнир през настоящия сезон след общ резултат от двата мача с хърватите 3:6.

В хода на срещата в Загреб „орлите“ получиха общо четири червени картона. Три от тях за играчи на Лудогорец (Доминик Янков, Рик Джонатан, Жан Карничник) и един за човек от щаба на клуба (тийм мениджъра Николай Кирчев).

Главният съдия от Франция Беноа Бастиен отсъди и три дузпи в хода на двубоя.

Срещата започна много лошо за гостите от Разград. В 12-ата минута Йосип Дрмич изведе домакините напред в резултата за 1:0. Ситуацията се усложни още повече след втория жълт картон на Доминик Янков в 17-ата минута.

Мислав Оршич още преди почивката успя да се разпише на два пъти, за да поведе Динамо с 3:0, като в 25-ата минута главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Антон Недялков срещу Дарио Шпикич.

В края на полувремето сякаш надеждата се прокрадна за футболистите на Лудогорец. В даденото продължение Кирил Десподов върна един гол с мощен удар от воле за 1:3. След почивката пролича импулс в играта на Лудогорец. В 49-ата отново Кирил Десподов се разписа, този път от дузпа за 2:3.

Два червени картона на Рик Джонатан и Жан Карничник напълно обезкуражиха Лудогорец. Жан Карничник фаулира Мислав Оршич в наказателното поле, а на бялата точка застана Бруно Петкович, който реализира крайното 4:2.

В плейофа за Лига Европа българският шампион ще срещне Жалгирис, който също отпадна от Шампионската лига, след като загуби дуела с Бодьо/Глимт.

Волейболистите на Левски ще участват на турнир в Сърбия
13:08, 28.09.2022
Чете се за: 01:27 мин.
Камила Валиева може да бъде наказана за четири години за употреба на допинг?
13:00, 28.09.2022
Чете се за: 02:22 мин.
Пловдив ще бъде домакин на световното по гребане за младежи до 19 години през 2026 г.
Чете се за: 02:17 мин.
Евелин Колев и Викторио Илиев с победи на Европейското по бокс за юноши и девойки
11:41, 28.09.2022