Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

Лудогорец с тежко поражение от Динамо Загреб в мач с четири червени картона и три дузпи

23:03, 09.08.2022
Чете се за: 02:57 мин.
лудогорец тежко поражение динамо загреб мач четири червени картона три дузпи

Отборът на Лудогорец претърпя поражение с 2:4 от Динамо Загреб в мача реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Загубата на стадион „Максимир“ изпрати българския шампион в плейофа за влизане в групите на Лига Европа, където ще се изправи срещу Жалгирис.

Лудогорец напусна най-комерсиалния европейски клубен турнир през настоящия сезон след общ резултат от двата мача с хърватите 3:6.

В хода на срещата в Загреб „орлите“ получиха общо четири червени картона. Три от тях за играчи на Лудогорец (Доминик Янков, Рик Джонатан, Жан Карничник) и един за човек от щаба на клуба (тийм мениджъра Николай Кирчев).

Главният съдия от Франция Беноа Бастиен отсъди и три дузпи в хода на двубоя.

Срещата започна много лошо за гостите от Разград. В 12-ата минута Йосип Дрмич изведе домакините напред в резултата за 1:0. Ситуацията се усложни още повече след втория жълт картон на Доминик Янков в 17-ата минута.

Мислав Оршич още преди почивката успя да се разпише на два пъти, за да поведе Динамо с 3:0, като в 25-ата минута главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Антон Недялков срещу Дарио Шпикич.

В края на полувремето сякаш надеждата се прокрадна за футболистите на Лудогорец. В даденото продължение Кирил Десподов върна един гол с мощен удар от воле за 1:3. След почивката пролича импулс в играта на Лудогорец. В 49-ата отново Кирил Десподов се разписа, този път от дузпа за 2:3.

Два червени картона на Рик Джонатан и Жан Карничник напълно обезкуражиха Лудогорец. Жан Карничник фаулира Мислав Оршич в наказателното поле, а на бялата точка застана Бруно Петкович, който реализира крайното 4:2.

В плейофа за Лига Европа българският шампион ще срещне Жалгирис, който също отпадна от Шампионската лига, след като загуби дуела с Бодьо/Глимт.

България взе гейм на олимпийския шампион САЩ, но допусна трета загуба на Световното по волейбол за жени
Чете се за: 01:27 мин.
Адриан Андреев победи №64 в света Корентен Муте за втори път в рамките на девет дни
21:55, 29.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.
Спартак Плевен спечели баскетболния турнир в памет на Георги Христов
21:44, 29.09.2022
Световните шампионки от Сърбия не дадоха гейм на Германия и оглавиха групата на България на Световното по волейбол
21:08, 29.09.2022
Марк-Андреа Хюслер отстрани втория поставен Кареньо Буста и заслужи място на четвъртфиналите на Sofia Open 2022
20:59, 29.09.2022
Чете се за: 02:47 мин.
Четири български победи да старта на Европейското първенство по плажен тенис в Гърция
20:54, 29.09.2022
Георги Петков и Ахмед Ахмедов се завръщат в групата на Славия за гостуването на Ботев в Пловдив
20:47, 29.09.2022