Любомир Богданов се размина на косъм с медал от Европейските игри в Полша 2023

20:30, 23.06.2023
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg

Българският таекуондист Любомир Богданов се размина с бронзовия медал в категория до 54 кг на Европейските игри в Краков-Малополска 2023.

В спора за отличието родният състезател отстъпи, за съжаление, на Андреа Конти от Италия с 0:2 и по този начин пропусна да донесе общо трети медал за страната ни от форума в Полша след среброто на Ивет Горанова в каратето и бронза на Антоанета Костадинова и Самуил Донков в спортната стрелба.

За да стигне до дуела с Конти, Любо Богданов потегли в турнира с победа с 2:0 срещу поляка Бартоломей Вишорек, която обаче бе последвана от поражение в четвъртфиналите с 0:2 от Саяд Дадашов от Азербайджан.

Българският таекуондист все пак успя да се събере след тази загуба и в първия кръг на репешажите се справи с германеца Халед Абдел Халим, което му осигури и място в битката за бронза.

Уви, Богданов не успя да се пребори с Конти и в крайна сметка остана на 5-о място в подреждането при 54-килограмовите.

При дамите пък страната ни бе представена в днешния ден от Николет Костова, която обаче отстъпи още в първата си среща на Виргиния Маестро от Италия с 0:2 в категория до 49 кг.

В утрешния ден българското участие в турнира по таекуондо продължава с Митко Джорджев (68 кг) и Божидар Аврамов (63 кг).