Няма непосредствена опасност в АЕЦ "Запорожие", съобщиха от Международната агенция за атомна енергия. Украинските власти са информирали Агенцията, че след обстрела в събота, по съоръжението има нанесени щети, но нивата на измерената радиация са в рамките на нормалното. Москва, под чиито контрол е районът на най-голямата атомна електроцентрала в Европа съобщи, че "Запорожие" работи нормално.
Руските сили са започнали изграждането на система за противовъздушна отбрана в района на централата. Русия намекна и че би подкрепила посещение на екип на Международната агенция за атомна енергия. От март, когато Запорожка област беше окупирана от Русия, международни експерти нямат достъп до централата.
ЕКИП НА БНТ В ГОРЕЩИ ТОЧКИ В УКРАЙНА
БИТКАТА ЗА КИЕВ: ВИЖТЕ СПЕЦИАЛНИТЕ РЕПОРТАЖИ НА БРУНО БЕКМАН
КОНФЛИКТЪТ В УКРАЙНА: НАЙ-ВАЖНОТО, КОЕТО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Срещу изкуствения интелект: Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?