Магдалина Миневска остана 12-а в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Узбекистан

16:41, 15.04.2023
магдалина миневска остана многобоя световната купа художествена гимнастика узбекистан
Снимка: БФХГ, Анна Недкова

Българката Магдалина Миневска завърши на 12-а позиция в многобоя по време на състезанието за Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент, Узбекистан.

Миневска събра общ сбор от 116.100 точки (30.000 на обръч, 28.300 на топка, 30.150 на бухалки и 27 650 на лента), като постижението ѝ на бухалки я постави сред осемте най-добри състезателки на този уред.

Това означава, че утрешния ден (16 април) Магдалина Миневска ще бъде единствената ни българска представителка в Ташкент, като тя ще се бори за разпределението на медалите във финала на бухалки.

Другата ни представителка на Световната купа в Узбекистан Татяна Воложанина пък се нареди 21-а в многобоя с резултат от 108.350 точки (28.700 на обръч, 27.250 на топка, 25.800 на бухалки и 26.600 на лента), но за съжаление, остана без място в нито един от финалите на отделните уреди.

Шампионка в многобоя стана италианката София Рафаели, която заслужи за своите композиции общ сбор от 131.850 точки, с което изпревари Тахмина Икромова от Узбекистан и Маргарита Колосов от Германия, които останаха съответно със сребро и бронз.

Астън Вила удари Нюкасъл и са намеси в битката за топ 4
Виктория Томова се класира за финала в Сарагоса след четвърти пореден успех без загубен сет